SVATEBNÍ SALÓN
 Marry Me svatební salón
Žerotínova 16, Nový Jičín

Mobil: +420 773 220 001
Email:
svatebnisalon@marryme.cz
Web: www.marryme.cz 


Otevírací doba:
Po:  9:00 - 18:00
Út:   na objednání
St:   9:00 - 18:00
Čt:   na objednání
Pá:  9:00 - 18:00
So:  zavřeno
Ne:  zavřeno

Milé nevěsty,
pokud nás chcete navštívit a vyzkoušet si svatební šaty, doporučujeme Vám předem se objednat
telefonicky na 773 220 001
                               
                                   Děkujeme 


 
Jsme na:
 
slide

 Jak vybrat svatební oblek


Je přáním každé nevěsty, aby její vyvolený vypadal na svatbě jako princ a je přáním každého ženicha, aby působil v obleku minimálně jako muž, který udělá dojem.  Jak tedy na to, aby byl výběr slavnostního oblečení pro ženicha na svatbu ten NEJ? U čeho začít?

Není žádnou podmínkou ani nutností, aby měl ženich stejnou barvu obleku na svatbu jako jeho nevěsta. Právě naopak. Ženich vždy vynikne, pokud bude mít oblek v kontrastní barvě vůči nevěstě. Ženich se přizpůsobuje v barvách jedině a pouze nevěstiným šatům a jejím doplňkům. Jedná se především o barevné sladění doplňků jako je košile, kravata, vesta, obuv, opasek apod.


Jaký typ obleku vybrat pro ženicha?

Pro ženicha na malou svatbu vybíráme oblek jakýkoliv kromě smokingu. Smoking není dle společenské etikety přípustný pro svatební obřad a je vhodný pouze jako večerní oblek. Smoging je vhodné nosit po 18 hodině. Oblek můžeme vybírat z modelů trojdílných - sako je více uzavřené s prodlouženou délkou, se třemi knoflíky a vestou nebo dvojdílných – sako se zapínáním na dva knoflíky, které dodá ženichovi výraz mírné ležérnosti a uvolnění. Pánské obleky dělíme na jednořadové a dvouřadové. Současný módní trend udává pouze obleky jednořadové. Tzn. knoflíky saka jsou v jedné svislé linii.

Pokud pořádáme svatbu velkou, může volit ženich žaket nebo frak. V případě, že tento typ obleku zvolí ženich, musí jej mít i muži z jeho nejbližšího příbuzenstva. Je nevhodné, aby ženich byl například ve fraku a jeho otec v jednořadém obleku.

Upozornění! U jednořadového saka nikdy nezapínáme spodní knoflík!


Jakou vybrat barvu obleku pro ženicha?

Při výběru obleku pro ženicha dbáme na barvu látky. Ta má dosti významný vliv na celkový dojem. Doporučuje se černá, grafit, šedá tmavá, šedá světlá, modrá tmavá. Na svatbu jako slavnostní událost můžeme volit jak matné materály, tak pololesklé nebo lesklé. Barva obleku nemusí být v souladu s barvou šatů nevěsty. Toto se týká pouze doplňků.
Čím méně je barevná typologie muže kontrastní, tím více preferujeme tmavší barvy až černou. Např. nevýrazný typ muže (světlé vlasy, světlá pleť) by měl vybírat z pánských obleků v barvě černé a v lesku. Tímto výběrem dosáhneme zdůraznění kontrastu a mužnosti ženicha a je více než jisté, že v davu svatebních hostů nezanikne. 
Není výjimkou, že se budoucí ženich dohodne s nevěstou, že bude mít na svatbě barvu obleku stejnou jako nevěsta šaty. Např. bílé  svatební šaty a bílý pánský oblek nebo champagne barvy. Proč ne. Je potřeba ovšem dbát na typologii muže, zda je např. tmavovlasý, zda má snědou pleť apod. K těmto mužům se takováto barva obleku hodí a nic jim neubere na mužnosti. U světlých typů mužů je však situace zcela opačná a zde bychom světlý oblek ženichovy nedoporučili.
Koná-li se svatba mimo letní období, světlou barvu u obleku pro ženicha bychom vybírat určitě neměli. Toto je vhodné pouze v letních měsících.


Na co si dát pozor při zkoušení obleku ženicha

Jak zjistíme, že oblek ženichovi padne, a že míry obleku jsou právě pro něj? Při zkoušení obleku sledujeme zda se na zádech, v oblasti spojů rukávů a hlavní částí saka, netvoří vlny. Na prsou musí klopy saka přiléhat k tělu a nevytvářet vypoukliny. V obvodu kolem břicha nebo boků nesmí být zbytečně volný prostor.
Při připažení končí rukávy u kořene palce. Současný módní trend u vyštíhlených sak udává konec rukávu ještě výše.
Obvod kalhot nesedí přesně na obvodu pasu, ale má mírnou vůli. Kalhoty musí být vybaveny opaskem. Délka kalhot končí dva prsty nad zemí nebo také nad podpatkem společenské obuvi. Obvod kalhot v oblasti stehen musí být volný. V opačném případě by se ženich necítil uvolněně a hrozilo by faux pas v podobě roztržení látky nebo stehu. 
Kalhoty s manžetami u kalhot sice v současné době není módním trendem, ale pokud byste se s tímto fragmentem u nohavic setkali, nevybírejte takový typ kalhot pro muže s nižším vzrůstem.


Jak sladit barvy doplňků?

Prohlédneme celé svatební šaty nevěsty a vše, co bude mít na a při sobě v době svatby. Jakýkoliv doplněk, který je odlišný od základní barvy šatů, je pro nás motivací k hledání barvy doplňku pro ženicha. Např. nevěsta má bílé šaty a na šatech jsou přišity stříbrnošedé zdobné kameny. Ženich může mít vestu s anglickou kravatou, tzv. regatou, v barvě stříbrnošedá. Jiný příklad. Nevěsta má šaty stříbrné barvy a narůžovělé doplňky. Ženich může mít bílou košili s kravatou s nádechem růžové barvy nebo košili v narůžovělé barvě a stříbrnou kravatu.

Upozornění! Kombinování barev v závisloti na barevném ladění svatební hostiny je velice nevhodné. Ženich není ani lahodný pokrm ani součást rautového servisu.

Svatební kytice nevěsty není barevným doplňkem šatů. Proto není vhodným řešením trvat na červené košili u ženicha z důvodu barvy červených růží. Tak jako má nevěsta kytici z červených růží, má i ženich malou kytku z růží do klopy saka.
 

© Marry Me - svatební salón  /   Všechna práva vyhrazena  /  Powered by rbdesign.cz/ admin